Zakładanie i konfiguracja Fanpage’a

Zakładanie i konfiguracja Fanpage’a

Aby promocja firmy na Facebooku była kompletna, musisz utworzyć Fanpage.  Z profilu prywatnego promowanie firmy jest bardzo ograniczone.  Prowadzenie Fanpage na Facebooku jest całkowicie darmowe – koszty pojawiają się w momencie wprowadzenia reklamy lub postów sponsorowanych.

Porozmawiajmy o podstawach.

   Zanim jednak zaczniemy zakładać Fanpage warto znać podstawy jego budowy.

   Fanpage w porównaniu do profilu prywatnego jest domyślnie publiczny. O ile w profilu prywatnym możemy ukryć większość informacji, to już na Fanpage’u nie. Jest to miejsce do komunikacji z Twoją marką, niezależnie od tego czy prowadzisz zakład kosmetyczny, warsztat samochodowy czy jesteś autorem książki.  Fanpage pozwala również korzystać z nietypowych formatów reklam. Jest ich naprawdę sporo – opowiemy o tym już w następnym wpisie, gdzie przedstawię Wam kilka pomysłów na posty.  Dodatkowymi atutami Fanpage’a są statystyki i opcje zasilania portfela Marka Zuckenberg’a – czyli  płatnych reklam 😊 – ale do tego przejdziemy dopiero za jakiś czas.

Zakładanie Fanpage’a

Aby stworzyć Fanpage musisz odnaleźć przycisk „Utwórz” (1) A następnie wybrać „Strona”(2)

Możesz też kliknąć w ten LINK.

Potem konfiguracja jest już bardzo prosta – Facebookowi także zależy na Twoim firmowym koncie, więc zgrabnie przeprowadzi Cię krok po kroku przez kolejne elementy.

Po wybraniu przycisku „utwórz stronę” należy wybrać rodzaj strony. Od tego zależy jaki szablon zostanie Ci zaproponowany oraz wygląd przycisku CTA (Call To Action). W przypadku stron fundacji jest możliwość umieszczenia przycisku „Przekaż Datek”. Jeśli nie jesteś fundacją, społecznością lub osobą publiczną wybierz opcję „Firma lub Marka”

Po wybraniu przycisku „Rozpocznij” uzupełnij dane. Im więcej informacji podamy Facebookowi tym lepiej zostanie sklasyfikowana nasza strona i będzie przypisana do konkretnej kategorii.

Po uzupełnieniu danych masz możliwość dodania zdjęcia profilowego oraz zdjęcia w tle.  Jeśli nie przemyślałeś tego wcześniej możesz teraz pominąć ten krok i uzupełnić później.

Po utworzeniu profilu Twojej marki/firmy Facebook podpowiada, by zaprosić znajomych. Proponuję pominąć ten krok i dodać więcej informacji na temat naszej działalności oraz zdjęcia, jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej.

Dodawanie opisu:

Będąc na swojej stronie wybierz sekcję opis.

A następnie w powiększonym już polu „Edytuj”

Zapraszanie znajomych do polubienia strony jest fajne, ale nie zawsze skuteczne. Jeśli chcesz mieć na samym starcie sporo polubień – zaproś znajomych. Jeśli jednak od samego początku chcesz budować swoje facebookowe imperium powinieneś zdobywać fanów, którzy zainteresowani są Twoimi produktami i treściami, które publikujesz na swojej tablicy.

Brawo! Masz już własny profil firmowy na Facebooku. Rozejrzyj się jak tutaj jest dużo opcji.

O budowaniu angażujących treści na Facebooku dowiesz się z następnego artykułu, który niebawem opublikujemy na naszym profilu.

Bądź na bieżąco – obserwuj nas.